KezdõlapVárosunkÖnkormányzatÁMKEgészségügyHagyományokSport

 

 

 

 

Közérdekû adatok
Adatvédelem
Választás 2019
Álláslehetõségek
Közszolgálati intézmények
Közszolgáltatások
Civil Szervezetek
Egyházak
Idegenforgalom
Galéria
Kiadványok
Cigándi Hírmondó
Gazdahírek
Archívum
Eladó ingatlanok
Kistérség
Cigándi Járási Hivatal
Település-üzemeltetés
Muvészeti csoportok
START programok
Választási információk
Széchenyi 2020
EU Beruházási Alapok
Széchenyi Terv Plusz
Interreg Magyarország-Szlovákia Program
e-Ügyintézés
MÁK értékpapírszámla
2
Energiaközösség

 

TÁMOP-3.2.3/A-11/1-2012-0112

Új utakon a Bodrogköz hagyományainak megőrzésében

 
Sajtóközlemény
2012. november 7.
 

Cigánd Város Önkormányzata az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Programjának TÁMOP-3.2.3/A-11/1 tárgyú pályázati felhívására "Új utakon a Bodrogköz hagyományainak megőrzésében" címen sikeresen pályázott.

Az „Új utakon a Bodrogköz hagyományainak megőrzésében” című projektünk az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.

A 2012. 09. 01. és 2014. 08. 31. között megvalósuló projekt segítségével a felnövekvő nemzedék kötődését kívánjuk erősíteni a bodrogközi népi hagyományokhoz, mind tárgyi- mind pedig a szokáskultúra területén.
A szokáskultúra elsődleges ápolója a néptánccsoport lesz. A foglalkozásokon két koreográfia kerül kialakításra, a rendezvényeken pedig több száz fő kerül bevonásra közvetlenül a program részeként. Mindezek mellet a közvetlen fejlesztő hatás sokkal nagyobb körben érezhető, hiszen a projekt erőforrásaira épülve új feltárt koreográfiák jelennek meg a falumúzeumhoz kapcsolódóan, a táncéletben, illetve a város és a múzeum rendezvényein.
A tárgyalkotó csoportok közvetlen kapcsolatába a cigándi tárgyi hagyományok két legfontosabb elemének továbbgondolására kerül sor. Az itt őrzött fazekas és textiltárgyakra alapozva a kreatív csoportok új megvilágításba, a napi használat lehetőségével felruházva kapcsolják be a múzeumi tárgyakat a köztudatba.
Az építészeti csoport tevékenysége a helyi építészeti múlt feltárása mellett, azt felhasználva napi funkciójú objektumot hoz létre, amely hozzájárul a múzeum vonzóvá tételéhez. A kemencés ételek készítésének lehetősége a gyermekek által készített kemencében olyan attrakcióvá válhat, amely sehol máshol nem jellemző így ezzel növelhető az intézmény idegenforgalmi ereje is.
A projekt keretében beszerzésre kerülnek a foglalkozásokhoz szükséges eszközök is mind a fazekas korongok, égető kemence, fazekas székek, szövő székek, műhely berendezések és a tevékenységekhez szükséges anyagok.

A projekt összköltsége 27 813 750 Ft

A támogatás intenzitása: 100%

 

 

 

3973 Cigánd, Fő u. 80. Tel.: 47/534-400, e-mail: cigandph@t-online.hu | Honlaptérkép | Webmester